XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2021r

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na ten cel.

2. Przyszła niedziela to już ostatnia niedziela kończącego się Roku Kościelnego. Przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pomocy migrantom w przyszłą niedziele zbierane będą ofiary do puszek na ten cel.

3. Trwamy na modlitwie za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Każdego dnia miesiąca listopada o godz. 17.15 modlimy się za zmarłych z poszczególnych miejscowości i ulic naszej parafii. Msze św. wypominkowe sprawowane są we wszystkie soboty listopada o godz. 18.00 i w każdą ostatnią niedzielę miesiąca także o godz. 18.00. Nabożeństwo wypominkowe w Grabianowie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 15.00.

4. W najbliższą sobotę, 20 listopada o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się niezwykły koncert. Chór Miasta Siedlce przeżywający 20 – lecie działalności artystycznej wystąpi z koncertem jubileuszowym. Podczas koncertu wybrzmi dzieło Karla Jankinsa „Stabat Mater” w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce, Natalii Niemen (córki Czesława Niemena) i Justyny Kowyni oraz Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz.12.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców z kl. III Szkoły Podstawowej.

6. Wspólnota Domowego Kościoła działająca przy naszej parafii zaprasza na spotkanie informacyjne dla małżeństw, które chciałby formować się w oparciu o ideę życia małżeńskiego Ruchu Światłu-Życie proponowaną przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Spotkanie odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 17 w sali na plebani, a poprowadzi je para rejonowa Małgorzata i Dariusz Lipińscy. Więcej informacji znajdziemy na ulotkach które dziś przed kościołem będą rozdawać małżeństwa z naszej parafii formujące się w Domowym Kościele.

7. Od dnia 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Siedlcach odbędzie się  zbiórka makulatury. Kontener będzie podstawiony na parkingu szkolnym. Akcja będzie trwała 2-3 dni tj. do momentu napełnienia kontenera.

8. Papież Franciszek zwołuje Kościół Boży na Synod. Pragnieniem Ojca Świętego jest, aby zebrać bogactwo doświadczeń, by każdy ochrzczony mógł wypowiedzieć się i podzielić swoim doświadczeniem Kościoła. Zapraszamy zatem wszystkich członków Rady Parafialnej, osoby należące do grup religijnych i modlitewnych oraz wszystkich chętnych na Celebracje Słowa Bożego, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 w naszej świątyni parafialnej.

9. W najbliższą sobotę odbędą się Światowe Dni Młodzieży w rejonach naszej diecezji. W rejonie siedleckim spotkanie rozpocznie się Mszą św. sprawowaną o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. bp Grzegorza Suchodolskiego w kościele katedralnym. W ramach spotkania przewidziana jest konferencja, praca w grupach, agapa i wspólna koronka o godz. 15.00 pod pomnikiem św Jana Pawła II. Modlitewne spotkanie zakończy adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Akademickiej.

10. W tym tygodniu przedstawiciele naszej parafii przyniosą poświęcony opłatek na wigilię, pod następujące adresy:
Poniedziałek 15.11 od godz. 16.00
ul. Słoneczna, Chałubińskiego 2, 4, Woszczerowicza 1
Wtorek 16.11 od godz. 16.00
ul. Kilińskiego od nr 17 do nr 39
Środa 17.11 od godz. 16.00
ul. Ściegiennego (domy jednorodzinne i bloki)
Czwartek 18.11 od godz. 16.00
ul. Brzeska, Hejły, Borowiczan, Murarska, Świętokrzyska

Piątek 19.11 od godz. 16.00
ul. Torowa, Domy Kolejowe, Urwana, 1 Brygady Legionów Sulimów (stare budownictwo)
Sobota 13.11 od godz. 9.00
Grabianów (kol. Grabianów i kol. Białki)