XXX Niedziela Zwykła 24.10.2021r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Przez cały tydzień będziemy modlić się na różańcu w intencji misjonarzy i ich dzieł.
2. W następną niedzielę Mszą św. o godz. 18.00, sprawowaną pod przewodnictwem ks. biskupa Grzegorza Suchodolskiego rozpoczniemy II Siedlecki Marsz Świętych, który wyruszy z naszego kościoła na cmentarz przy. ul. Cmentarnej. W programie nabożeństwo do świętych i błogosławionych mieszkańców Siedlec. Uczestników spotkania prosimy o zabranie ze sobą lampionów lub zniczy.
3. W przyszłą niedzielę 60 Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Siedlec. Początek o godz. 14.00 przy figurze św. Jana Pawła II, a zakończenie Mszą św. o godz. 16.00 w katedrze.
4. W tym tygodniu, w czwartek 28 października przeżywać będziemy Uroczystość Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, Głównych Patronów Diecezji. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00.
5. Od listopada w naszym kościele będą odprawiane wypominki za zmarłych. Jest to wyjątkowy miesiąc, w którym możemy naprawdę zrobić dużo dla zmarłych, a już szczególnie, gdy towarzyszy temu modlitwa.
Warto pamiętać o naszych zmarłych bliskich, przyjaciołach, znajomych i polecić ich miłosierdziu Bożemu w modlitwie.
Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując – wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej Księdze Życia. Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba.