XXVII Niedziela Zwykła 03.10.2021r.

1. Dziś w wymiarze parafialnym przeżywamy Jubileusz 25 lecia beatyfikacji Błogosławionych Męczenników z Pratulina.

2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, Koronka do Bożego Miłosierdzia i zmianka różańcowa.

3. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.15.

4. W Liturgii Kościoła jutro Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, dzień imienin papieża Franciszka – pamiętajmy o papieżu w naszych modlitwach. We wtorek Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca i wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej

5. W czwartek na nabożeństwo różańcowe i na Mszę św. wieczorową zapraszamy szczególnie dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej razem z rodzicami. W tym dniu dzieci otrzymają pobłogosławione różańce.

6. W piątek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież z kl. VIII i z klas starszych – kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie modlitewne dla kandydatów prowadzone przez młodzież oazową naszej parafii.

7. Natomiast w przyszłą niedzielę przezywać będziemy Dzień Papieski, a w nim zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy s. Annę Mroczek ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, posługującą w Centrum Rodziny w Małej Wilajce na Litwie. S. Anna podzieli się informacjami na temat swojej misji i rozprowadzać będzie kalendarze na przyszły rok.

8. Już dziś informujemy, że 13 października w Liturgiczne Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapucyna, naszego rodaka z Białej Podlaskiej, o godz. 18.30 przed Nabożeństwem Fatimskim odbędzie się instalacja relikwii bł. Honorata. Relikwie staną na przygotowanym postumencie w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

9. Przypominamy, że dziś o godz. 12.00 spotkanie dzieci i rodziców z kl. II Szkoły Podstawowej w sprawie I Komunii Św w ramach 3 letniego cyklu przygotowania do tego sakramentu.

10. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza w dniach 08 – 09.10 (piątek – sobota) do kościoła pw. Bożego Ciała w Siedlcach na cykl wykładów Pana Jacka Pulkowskiego – znanego doradcy życia rodzinnego, autora wielu publikacji o tematyce rodzinnej. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablotach.