Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela 30.10.2022 r.

1. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 10 15 w kościele procesja za zmarłych praktykowana na cmentarzach parafialnych. Taka sama procesja w Dzień Zaduszny również po Mszy św. o godz. 10.15.

2. W środę, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. jak w niedzielę oprócz godz. 12.00.

3. Od wtorku codziennie o godz. 17.15 odprawiany jest w kościele różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z czytaniem kartek wypominkowych. W gablotach wywieszone są terminy z wyszczególnieniem ulic i bloków, rozpiska dostępna również: RÓŻANIEC WYPOMINKOWY. W intencji zmarłych polecanych w parafialnych wypominkach odprawiamy Msze święte:
– we wszystkie soboty listopada o godz. 18.00
– w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 18.00.

4. W świetlicach naszych miejscowości zostaną odprawione Msze św i nabożeństwo wypominkowe w intencji naszych bliskich zmarłych w następujących terminach:
– 05 listopada o godz. 15.00 w Grabianowie;
– 12 listopada o godz. 15.00 w Białkach;
– 19 listopada o godz. 15.00 w Ujrzanowie.

5. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych, codziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Warunkami uzyskania odpustu są:
– pobożne nawiedzenie cmentarza;
– modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz modlitwa za zmarłych;
– przyjęcie Komunii św.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca oraz zmianka różańcowa.

7. Inicjatywa Męski Różaniec w Siedlcach zaprasza mężczyzn w pierwszą sobotę 5 listopada na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. w katedrze o godz. 7.00 wyrusza procesja różańcowa pod figurę Matki Bożej przy ul. Starowiejskiej.

8. W najbliższą niedzielę zapraszamy na godz. 12.00 dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej na spotkanie przygotowujące do I Komunii świętej.

9. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 20 – 27 luty 2023 r. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.