Ogłoszenia Duszpasterskie 29.05.2022 r.

1. Dziś o godz. 15.00 poświęcenie pół w Joachimowie.


2. We wtorek, w Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, kończy się miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwa majowe.

3. W środę już czerwiec i nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 15.00 godzina modlitewno – formacyjna KŻR.

6. Inicjatywa Męski Różaniec w Siedlcach zaprasza mężczyzn w pierwszą sobotę miesiąca 4 czerwca na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Św. w katedrze o godz. 7.00 procesja Różańcowa Mężczyzn ulicami miasta pod figurę Matki Bożej przy ul. Starowiejskiej 13. Szczegóły na plakacie.

7. W sobotę 4 czerwca, w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, o godz. 19.00 w naszym kościele, odbędzie się doroczne czuwanie modlitewne przedstawicieli wszystkich wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich działających na terenie naszej diecezji.

8. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii Święto Tytularne parafii i kościoła. O godz. 12.00 Uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. prof. Jan Pracz. Po sumie uroczysta procesja dookoła świątyni. Serdecznie prosimy o udział w procesji chorągwi, sztandarów i feretronów a dzieci zapraszamy do sypania kwiatków. Na sumie tradycyjnie Rocznica Pierwszej Komunii Św z udziałem dzieci klas czwartych i ich rodziców. Spotkanie dzieci i rodziców rocznicowych jutro o godz. 18.30.

9. W przyszłą niedzielę w Siedlcach odbędzie się Marsz Życia i Rodzin. O godz. 16.00 w katedrze Eucharystia w intencji rodzin pod przewodnictwem bp Kazimierza Gurdy. O godz. 17.15 procesja różańcowa z katedry na błonie siedleckie pod krzyż papieski, zakończona Apelem Jasnogórskim. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy.

10. W tym tygodniu dzieci komunijne zapraszamy na spotkania formacyjne we wtorek i w piątek na godz. 18.30.

11. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza do dołączenia w jej szeregi małżeństwa z naszej parafii. Możliwość spotkania z formującymi się już małżeństwa w Domowym Kościele będzie możliwa w przyszłą niedzielę po mszach świętych w naszej parafii. Zachęcamy małżeństwa do rozpoczęcia formacji we wspólnocie Domowego Kościoła.