Ogłoszenia Duszpasterskie 28.04.2024 r.

1. Pod przewodnictwem ks. Szczepana minionej nocy miała miejsce Siedlecka Nocna Pielgrzymka do Mokobód. Ks. Szczepanowi i wszystkim, którzy wzięli w niej udział serdecznie dziękujemy i gratulujemy wytrwałości.

2. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, który jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Zachęcamy parafian do odprawiania „majówek” przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

3. We środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy.

4. W czwartek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego oprócz Mszy św. o godz. 14.00. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę, liturgiczne wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków.

6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 15.00 spotkanie modlitewno – formacyjne dla Kół Żywego Różańca i zmianka różańcowa oraz comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu.

7. W następną niedzielę o godz. 12.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów o światło Ducha Świętego na czas egzaminów dojrzałości.

8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa po Mszy św. o godz. 7.00 i w trakcie nabożeństwa majowego o godz. 17.30.

9. Poświęcenie pół w naszej parafii odbędzie się w tym roku według następującego porządku:
05 maja o godz. 15.00 w Białkach i w Mościbrodach
12 maja o godz. 15.00 w Grabianowie i w Joachimowie
30 maja o godz. 15.00 w Ujrzanowie

10. Spotkanie dla dzieci z kl. III i ich rodziców w sprawie I Komunii św. odbędzie się w najbliższą niedzielę (05 maja) o godz. 12.00. Natomiast indywidualna rozmowa dzieci i rodziców z księdzem w sali na plebanii w sobotę 11 maja.

11. Inicjatywa Męski Różaniec zaprasza mężczyzn w sobotę 04 maja na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P. O godz. 7.00 Msza św. w katedrze, a po niej procesja różańcowa ulicami w Siedlcach.

12. Zakończyły się prace renowacyjne schodów do naszej świątyni, ostatni etap obejmował remont schodów do kaplicy Najświętszego Sakramentu z podjazdem dla niepełnosprawnych pod którym została ułożona kostka. Wyremontowany został również pomnik poświęcony Męczennikom Podlaskim.