Ogłoszenia Duszpasterskie 27.06.2021 r.

1. W Kościele kończy się Rok Rodziny. Główne uroczystości odbywają się z Ojcem Świętym w Rzymie. W naszej diecezji uroczystości z udziałem przedstawicieli rodzin ze wszystkich parafii odbywają się dziś w Sanktuarium Matki Bożej Króowej Rodzin w Parczewie. Przewodniczy im Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Naszą parafię reprezentują wydelegowane cztery rodziny. W związku z tymi uroczystościami dzisiaj na zakończenie nabożeństwa czerwcowego modlić się będziemy w intencji rodzin w łączności z Ojcem Świętym

2. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca na bazylikę Św. Piotra i Pawła w Rzymie. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. W sobotę, 2 lipca, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej, Diecezjalny Dzień Chorego. Główne uroczystości pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego odbywać się będą w Kodniu.
W naszej parafii Msza św. w intencji i z udziałem chorych oraz osób w podeszłym wieku o godz. 9.00.
Z naszej parafii organizujemy wyjazd autokarowy na Dzień Chorego. Zapisy do środy włącznie w zakrystii.

5. Inicjatywa Męski Różaniec w Siedlcach zaprasza mężczyzn w pierwszą sobotę lipca na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. w katedrze o godz. 7.00 procesja Różańcowa Mężczyzn ulicami miasta pod figurę Matki Bożej przy ul. Starowiejskiej 13. Szczegóły na plakacie.

6. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie KŻR i zmianka różańcowa.

7. Trwają już przygotowania do Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zainteresowanych odsyłamy do przewodnika gr. 3 ks. Radosława Piotrowskiego.

8. Rozpoczynają się urlopy księży i pracowników kościoła. Prosimy również o wyrozumiałość jeżeli chodzi o kapłańską posługę w konfesjonale. Starajmy się przystępować do spowiedzi na kwadrans przed Mszą św.
Na czas wakacji zostają zawieszone niedzielne Msze św. o godz. 14.00 z udziałem osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz katechezy chrzcielne.