Ogłoszenia Duszpasterskie 20.03.2022 r.

1. W dniach 25-26 marca Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w XX edycję zbiórki żywności pod hasłem „Tak pomagam”. Zbierana przez wolontariuszy żywność będzie cennym wsparciem dla osób samotnych, seniorów i rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dary zbierane są w wybranych sklepach oznaczonych plakatami akcji. Pozyskiwana żywność musi mieć długi termin przydatności. Część darów będzie przekazana naszym wschodnim braciom, przybywającym do naszej diecezji.

2. W środę, 23 marca, w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego i Diecezjalnym Centrum Młodzieży przeżywany będzie Diecezjalny Dzień Modlitw za Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

3. 25 marca, w piątek przezywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia obchodzony w tym roku pod hasłem „Życie ma głos”. Zachęcamy do podejmowania w tym dniu Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. Z racji Uroczystości nie obowiązuje nas piątkowy post.
W tym dniu w związku z agresją zbrojną Rosji na Ukrainę Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Papież zwrócił się z prośbą aby w tym samym czasie pasterze i wierni na całym świecie trwali zjednoczeni na modlitwie w łączności z Biskupem Rzymu.
Odpowiadając na apel Ojca Świętego w naszym kościele o godz. 16.00 sprawowana będzie Msza Św. w jedności z Ojcem Świętym w intencji pokoju na Ukrainie i nawrócenia Rosji. Po Mszy św. rozpocznie się modlitwa przed Najświętszym Sakramentem z odmówieniem Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie rozpocznie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. parafialna a po jej zakończeniu trwać będą modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, które zakończą się Apelem Jasnogórskim. Gorąco zapraszamy naszych parafian do wspólnej modlitwy.

4. Zapraszamy na piątkowe Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 8.00 i 17.30 z kazaniem pasyjnym.

5. Kandydatów do bierzmowania z klas 8 szkoły podstawowej oraz starszych zapraszamy w środę (23 marca) na godz. 18.30 do kościoła. Będzie to pierwszy dzień Nowenny do Ducha Św. przed przyjęciem bierzmowania, a także początek spotkań podczas, których będą próby śpiewu i liturgii bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

6. Duszpasterstwo Młodzieży dziękuje wszystkim którzy włączyli się w akcję „Ubierz żołnierza ukraińskiego”. Celem akcji jest skompletowanie ubioru dla młodych mężczyzn z Czortkowa na Ukrainie, którzy codziennie dołączają do walczących żołnierzy ukraińskich. Przypominamy, że dary można składać codziennie od 16 do 20 w kaplicy duszpasterstwa. Istnieje również możliwość przekazania pieniędzy na ten cel. Szczegóły na plakacie oraz u ks. Radka.

7. Grupa Charytatywna działająca przy naszej parafii po Mszach św. przed kościołem, rozprowadzać będzie baranki wielkanocne (7 zł./szt) i paschaliki (20 zł./szt.)