Ogłoszenia Duszpasterskie 17.04.2022 r

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Drodzy Parafianie.
Gdy zło wydaje się triumfować w świecie Zmartwychwstanie Chrystusa jest nieomylnym i jaśniejącym znakiem przypominającym nam o tym do kogo należy ostateczne zwycięstwo. Jezus Chrystus, Syn Boży. Jest Panem ludzkich dziejów i Zwycięzcą śmierci.
Życzymy Wam niech Święta Wielkanocne będą czasem umocnienia nadziei, wzrostu w wierze i doświadczania mocy miłości Jezusa Zmartwychwstałego.

2. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, w tradycji Kościoła Drugi Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.45, 10.15, 12.00, 16.00 i 18.00. Taca na wyższe uczelnie i szkoły katolickie w diecezji.

3. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego. Taca na Caritas Diecezjalną.

5. Spotkanie formacyjne dla uczniów kl. III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

6. Dziękujemy wszystkim hojnym ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. W sobotę 23 kwietnia w Sanktuarium Matki Bożej Królowej rodzin w Parczewie odbędzie się po raz piąty Ojcowski Poligon Duchowy, przeżywany pod hasłem „Rodzina silna obecnością ojca”. Spotkanie ma cel formacyjny w odkrywaniu misji ojca w rodzinie, Kościele i społeczeństwie.
Ks. bp Kazimierz Gurda zaprasza na to spotkanie wszystkich mężów i ojców a szczególnie mężczyzn z Bractwa Strażnicy Kościoła i innych wspólnot formacyjnych. Ojcowski Poligon rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy Eucharystią sprawowaną o północy.