Ogłoszenia Duszpasterskie 13.03.2022 r.

1. Dziś Niedziela pomocy Kościołowi w świecie „Ad gentes”. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. Dziś również dziewiąta rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych dziękczynnych modlitwach.

3. W sobotę, 19 marca, Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca N.M.P. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 17.30 Nabożeństwo do św. Józefa.

4. Zapraszamy na piątkowe Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 8.00 i 17.30 z kazaniem pasyjnym.

5. 22 maja 2022 r. odbędzie się beatyfikacja Pauliny Jaricot, założycielki Dzieła Rozkrzewienia Wiary i Żywego Różańca. W naszej parafii co niedziela po Mszy o godz. 10.15 będzie odmawiana nowenna przed beatyfikacją.

6. 19 marca w Gończycach organizowany jest Kongres Różańcowy. Można zgłaszać się na wyjazd w zakrystii.

7. Duszpasterstwo Młodzieży dziękuje wszystkim którzy włączyli się w zbiórkę produktów dla miasta Nowowołyńsk. Transport dotarł na Ukrainę w czwartek rano. Od poniedziałku w punkcie zbiórki w kaplicy Duszpasterstwa przy naszej parafii rozpocznie się zbiórka w ramach akcji „Ubierz żołnierza ukraińskiego”. Celem akcji jest skompletowanie ubioru dla młodych mężczyzn z Czortkowa na Ukrainie, którzy codziennie dołączają do walczących żołnierzy ukraińskich. Dary można składać codziennie od 16 do 20 w kaplicy duszpasterstwa. Istnieje również możliwość przekazania pieniędzy na ten cel. Szczegóły na plakacie oraz u ks. Radka.

8. Grupa Charytatywna działająca przy naszej parafii będzie po Mszach św. przed kościołem, rozprowadzać będzie baranki wielkanocne (7 zł./szt) i paschaliki (20 zł./szt.). Dochód przeznaczony jest na dzieła Caritas w diecezji i w parafii.

9. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla uczniów kl. I Szkoły Podstawowej w trzy letnim cyklu przygotowań do I Komunii Świętej.

10. UKRAIŃSKA JASNA GÓRA POTRZEBUJE POMOCY
Mariupol to miasto na wschodniej Ukrainie, w obwodzie donieckim, położone nad Morzem Azowskim. Zamieszczamy apel O. Marka, który gościł w naszej parafii.
Szczęść Boże, kochani przyjaciele.
Z całego serca proszę o pomoc dla naszej wspólnoty i parafian, oraz osób związanych z naszą parafią w Mariupolu. Proszę o ofiary pieniężne. Niezbędna pomoc zostanie przekazana do parafii.
Z całego serca dziękuję.
o. Marek Kowalski .
Marek Kowalski
nr konta: 08 1240 1213 1111 0010 4088 81 88
Bóg zapłać. Prosimy o modlitwę.