Ogłoszenia Duszpasterskie 12.06.2022 r.

1. Dziś Pierwsza Komunia Święta dzieci naszej parafii. Msza św. pierwszokomunijna o godz. 10.00. 117 dzieci przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Otoczmy dzieci i ich rodziny naszymi gorącymi modlitwami. Msze św. Białego Tygodnia o godz. 18.00.

2. Dziś, po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na budowę kościołów w diecezji.

3. Jutro Liturgiczne Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 18 nabożeństwo do Św. Antoniego z możliwością ucałowaniem relikwii.

4. Jutro przypada trzynasty dzień miesiąca po Mszy św. wieczorowej Nabożeństwo Fatimskie.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystus – Boże Ciało. Z kościoła św. Stanisława po Mszy św. o godz. 10.00 sprawowanej pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz na stopniach kościoła św. Stanisława przygotowany przez tą parafię. Drugi ołtarz do którego procesja iść będzie ul. Floriańską i Sienkiewicza przygotowany będzie przed kościołem garnizonowym. Stamtąd procesja z Najśw. Sakramentem przejdzie do trzeciego ołtarza przy pomniku św. Jana Pawła II, ołtarza przygotowanego przez naszą parafię. Czwarty ołtarz będzie przygotowany na stopniach kościoła katedralnego i tam będzie zakończenie procesji.
Gorąco zachęcamy naszych parafian do udziału w procesji, a dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do sypania kwiatów. Prosimy o niesienie różańca, chorągwi i feretronów.
W naszym kościele w tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 8.45, 10.15, 16.00 i 18.00.

6. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy św. wieczorowej z udziałem dzieci pierwszokomunijnych.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL.

8. W najbliższą niedzielę o godz. 10.15 Msza Św. w intencji społeczności Szkoły Podstawowej w Białkach z okazji zakończenia roku szkolnego.