Ogłoszenia Duszpasterskie 11.02.2024 r.

1. Dziś Światowy Dzień Chorego przypadający jak co roku w Liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. O godz. 8.45 Msza św. w intencji chorych z udziałem ich rodzin i opiekunów.
2. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową przyjmiemy popiół na swoje głowy wkraczając w czas wewnętrznego oczyszczenia. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. według porządku niedzielnego oprócz Mszy św. o godz. 12.00 i 14.00.

3. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski, Ks. Biskup Kazimierz Gurda wydał zarządzenie aby w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. zbierane były ofiary do puszek przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

4. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne w diecezji.

5. W Wielkim Poście powracają nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Przypominamy, że Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu rano po Mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.30.

6. Fundacja Nieprzeciętni zaprasza na kolejne spotkania w ramach projektu Przekroczyć Siebie. Tym razem tematem cyklu będzie „Duchowość”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 lutego o godz. 19 w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im św. Rodziny w Siedlcach. Temat spotkania: Wprowadzenie w duchowość i praktyka życia duchowego. Prelegentem będzie ks. Maciej Majek.

7. Wspólnoty neokatechumenalne działające w Siedlcach zapraszają na cykl katechez, które są głoszone w kościele katedralnym w poniedziałki i środy o godzinie 18.45, począwszy od 5 lutego.

8. Koła Żywego Różańca zapraszają na IX Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej, który odbędzie się 02 marca w Gończycach. Podczas Kongresu będą nam towarzyszyły relikwie bl. Pauliny Jaricot. Zapisy w kancelarii do 22 lutego. Koszt wyjazdu wynosi 50 zł.