Ogłoszenia Duszpasterskie 10.09.2023 r.

1. W środę, 13 września, po Mszy św. wieczorowej Nabożeństwo Fatimskie.

2. W tym tygodniu, w czwartek 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 8.45 Msze św. w intencji pszczelarzy z okazji Siedleckiego Święta Miodów.

4. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej przeżywa jubileusz 30 lat istnienia. Główne uroczystości będą miały miejsce w najbliższą sobotę. Rozpoczną się Eucharystią, celebrowaną w kościele katedralnym o godz. 12.00.
Jednocześnie pragniemy zaprosić całe rodziny, a szczególnie dzieci i młodzież, na przygotowaną przez KSM jubileuszową edycję XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej – Hosanna Festival – która rozpocznie się w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki w niedzielę, 17 września, o godz. 12.00.

5. Zapraszamy na Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców pod hasłem „Wszystko zaczyna się w mózgu. Fundamenty skutecznej profilaktyki.” Forum rozpocznie się o godz. 9.00 w sobotę 23.09 uroczystą Eucharystią celebrowaną w kaplicy Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul Sokołowskiej przez J.E. ks. bpa Grzegorza Suchodolskiego.

6. Od dzisiejszej niedzieli wznawiamy Msze św. o godz. 14.00 z udziałem osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

7. Pierwsze spotkanie dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w I niedzielę października (01.10) o godz. 12.00.

8. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa przygotowanie do sakramentu bierzmowania obejmuje cykl dwuletni. Rozpoczyna się najwcześniej w klasie 8 szkoły podstawowej. Spotkanie organizacyjne w niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 18.00.

9. Przypominamy, że do I komunii Św. i sakramentu bierzmowania przygotowujemy się w swojej parafii.

10. Poszukujemy osób śpiewających i grających do prowadzenia dziecięcej scholi parafialnej. Jeśli ktoś chciałby spróbować swoich sił w pracy z dziećmi zapraszamy do współpracy. Zgłoszenia u ks. Szczepana.

11. Chłopców, którzy chcieliby służyć do Mszy Św. jako ministranci zapraszamy na spotkanie w salce parafialnej w najbliższą sobotę o godz. 8.30.

12. 17 września, w parafii św. Stanisława w Siedlcach, odbędzie się spotkanie pielgrzymkowe pątników gr. nr 2. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 a następnie agapa w kaplicy MB Kodeńskiej. Przychodzimy z tzw. własnym koszyczkiem.