Ogłoszenia Duszpasterskie 09.10.2022 r.

1. Z woli Ojca Świętego Franciszka dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako jako Niedziela Św. Franciszka. Obchodzona jest pod hasłem „Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”. Ojciec Święty zaprasza do kultywowania wielkodusznego umiarkowania, ucząc się dawania w myśl słów Jezusa, że „więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”.

2. W czwartek w Liturgiczne Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego po Mszy św. porannej i wieczorowej błogosławieństwo relikwiami z możliwością ucałowania relikwii. Po Mszy św. wieczorowej ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

3. W następną niedzielę przezywać będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na działalność Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

4. Trwa różańcowy miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.15.

5. W najbliższą niedzielę zapraszamy na godz. 12.00 dzieci kl. I i II Szkół Podstawowych razem z rodzicami na spotkanie formacyjne w ramach trzy letniego cyklu przygotowań do przyjęcia I Komunii Świętej.

6. W zakrystii możemy nabyć kalendarze ścienne na 2023 r.

7. „Moje Westerplatte, czyli o sztuce podejmowania decyzji” to temat kolejnego Nocnego Czuwania Młodych organizowanego przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w kaplicy przy naszym kościele.
Spotkanie rozpocznie się 14 października o godz. 20.00. W trakcie czuwania będzie czas na adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź oraz doświadczenie wspólnoty młodego Kościoła. Spotkanie zakończy się wspólną Eucharystią o północy.