Ogłoszenia Duszpasterskie 09.04.2023 r.

1. Drodzy Parafianie.
Gdy zło wydaje się triumfować w świecie Zmartwychwstanie Chrystusa jest nieomylnym i jaśniejącym znakiem przypominającym nam o tym do kogo należy ostateczne zwycięstwo. Jezus Chrystus, Syn Boży jest Panem ludzkich dziejów i Zwycięzcą śmierci. Niech Święta Wielkanocne będą czasem umocnienia nadziei, wzrostu w wierze i doświadczania mocy miłości Jezusa Zmartwychwstałego.

2. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, w tradycji Kościoła drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.45, 10.15, 12.00, 16.00 i 18.00. Taca na wyższe uczelnie i szkoły katolickie w diecezji.

3. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego. Taca na Caritas Diecezjalną.

5. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Złożono 3150 zł. Rachunek za kwiaty wyniósł 3900 zł.

6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach tzw. BUDOWLANKA
serdecznie zaprasza ósmoklasistów oraz ich rodziców na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 14 kwietnia 2023 roku w godzinach od 9.00-15.00.
W programie zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły oraz liczne atrakcje.

7. W sobotę – 15 kwietnia br. – w sanktuarium św. Józefa w Siedlcach odbędzie się już po raz szósty Ojcowski Poligon Duchowy, przeżywany pod hasłem „Postawa Ojca wobec sytuacji kryzysowych”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy Eucharystią sprawowaną o północy. W programie znajdzie się m. in. konferencja ks. Pawła Siedlanowskiego pt. „Tato wobec kryzysu – ciężka choroba dziecka” oraz świadectwo Adama Maciejewicza, zatytułowane „Wytrwałość – drogą do sukcesu”.