Ogłoszenia Duszpasterskie 03.06.2023 r.

1. Dziś o godz. 10.00 Pierwsza Komunia Święta dzieci naszej parafii. Otoczmy dzieci i ich rodziny naszymi gorącymi modlitwami. Msze św. Białego Tygodnia o godz. 18.00.

2. Dziś, po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na budowę kościołów w diecezji.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystus – Boże Ciało. Z kościoła katedralnego po Mszy św. o godz. 10.00, sprawowanej pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Ostatni ołtarz przygotowany będzie na stopniach naszej świątyni.
Gorąco zachęcamy naszych parafian do udziału w procesji, a dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do sypania kwiatów. Prosimy o niesienie sztandarów, chorągwi i feretronów.
W naszym kościele w tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 8.45, 10.15, po miejskiej procesji, 16.00 i 18.00.

4. W gronie polskich miast, które w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zagrają dla Jezusa po raz kolejny znajdą się Siedlce. Tegoroczne wydarzenie „Serce dla Jezusa” odbędzie się 8 czerwca pod hasłem: „Gdzie jest Duch Pański – tam wolność”. Początek o godz. 19.00 na parkingu przy Sanktuarium Św. Józefa w Siedlcach.

5. Na piątek po Bożym Ciele, biskup siedlecki Kazimierz Gurda udziela dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

6. W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczorowej procesja dookoła kościoła.

7. Poświęcenie pól w Joachimowie w Boże Ciało o godz. 16.00.

8. W dniach 09 – 11.06 w Pratulinie odbędzie się „Jerycho młodych” – spotkanie młodzieży naszej diecezji. Parafia katedralna organizuje wyjazd na to wydarzenie. Szczegółowe informacje u ks. Radosława.