II Niedziela Adwentu 05.12.2021r.

1. W ramach „Pomocy Kościołowi na Wschodzie” po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na ten cel.

2. Dziś I Niedziela miesiąca. O godz. 15.00 konferencja formacyjna Kół Żywego Różańca, zmianka różańcowa oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

3. Jutro Liturgiczne Wspomnienie św. Mikołaja. Nie zapomnijmy choćby o drobnych prezentach dla naszych bliskich ale najpiękniejszym i oczekiwanym prezentem niech będzie nasze serce pełne miłości.

4. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – święto patronalne młodzieży żeńskiej. Msze św. o godz. 6.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich parafian na Godzinę Łaski. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 dzieci, młodzież i małżeństwa formujące się w Ruchu Światło Życie w naszej parafii zapraszają do wspólnej modlitwy różańcowej w dniu swojego oazowego święta.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe, którym przewodniczyć będzie ks. Paweł Broński – dyrektor Diecezjalnej Telewizji Internetowej FARO TV i pracownik Katolickiego Radia Podlasie.

6. W zakrystii prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w poniedziałek 20 grudnia od godz. 9.00.

7. Zapraszamy na Mszę roratnie we środy i soboty o godz. 6.30.

8. Jak co roku prowadzimy w naszej parafii akcję ratowania życia dziecka poczętego organizowaną przez Ogólnopolską Fundację „Małych Stópek”. Pod choinką przy ołtarzu Matki Bożej składamy artykuły higieniczne dla malutkich dzieci, które zostały uratowane przed aborcją. Możemy tam składać: pieluchy jednorazowe, środki higieniczne dla noworodków i ich matek. Z choinki zabieramy ze sobą symboliczną bombkę, którą możemy zawiesić na domowej choince jako znak naszej pomocy.

9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i grupa Christeros zapraszają na Adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczorowej.

10. Dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej, przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy w najbliższą niedzielę na Msze św. o godz. 12.00. Zostaną wtedy pobłogosławione medaliki.

11. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodych na spotkanie z cyklu „Nocne Czuwanie Młodych.” Tym razem tematem spotkania będzie: „Cisza, która mówi.” Początek spotkania w piątek 10 grudnia o godz. 20 w kaplicy Akademickiej. 12. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy nabyć: – poświęcony opłatek – świece Caritas na stół wigilijny.