I Niedziela Adwentu 28.11.2021

1. W Kościele rozpoczął się Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa w Boże Narodzeniem i to ostateczne – na końcu czasów. Zachęcamy aby ten czas przeżyć w bliskości z Bogiem, w trosce o swoją duszę i dusze naszych bliskich. Odrzućmy w tym czasie grzeszne uczynki, podejmijmy abstynencję, zatroszczmy się by nasze relacje z drugim człowiekiem były życzliwe i miłosierne. Starajmy się więcej czasu spędzić na modlitwie i służbie drugiemu człowiekowi.

2. W środy i soboty zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 6.30.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu i zmianka różańcowa.

5. Jak co roku prowadzimy w naszej parafii akcję ratowania życia dziecka poczętego organizowaną przez Ogólnopolską Fundację „Małych Stópek”. Pod choinką przy ołtarzu Matki Bożej składamy artykuły higieniczne dla malutkich dzieci, które zostały uratowane przed aborcją. Możemy tam składać: pieluchy jednorazowe, środki higieniczne dla noworodków i ich matek. Z choinki zabieramy ze sobą symboliczną bombkę, którą możemy zawiesić na domowej choince jako znak naszej pomocy.

6. Inicjatywa Męski Różaniec w Siedlcach zaprasza mężczyzn w pierwszą sobotę miesiąca tj 04 grudnia na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 7.00 Msza w katedrze, a po niej procesja różańcowa mężczyzn ulicami miasta. Szczegóły na plakatach w gablotach.

7. W tym tygodniu przedstawiciele naszej parafii przyniosą poświęcony opłatek na stół wigilijny pod następujące adresy: Poniedziałek od godz. 16.00 ul. Wyszyńskiego 1, 3 ,5, 7, 11 Wtorek od godz. 16.00 ul. Wyszyńskiego 8, 10, 12, 14, 16 Środa od godz. 16.00 ul. Młynarska 14, 16 ul. Wyszyńskiego 18 Czwartek od godz. 16.00 ul. Kolejowa, domy Kolejowe, Gliniana i Fabryczna Sobota od godz. 9.00 Joachimów, Sulimów (bloki) Poświęcony opłatek możemy nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. W zakrystii możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny.

9. Dziś o godz. 12.00 spotkanie dzieci i rodziców z kl. I i II Szkoły Podstawowej w sprawie I Komunii Św.

10. Przed kościołem możemy nabyć świąteczne ozdoby wykonane przez osoby niepełnosprawne z Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych naszej diecezji.