XXXI Niedziela Zwykła 31.10.2021r

1. Zapraszamy naszych parafian na dzisiejszy Marsz Świętych. O godz. 18.00 Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Grzegorz Suchodolski, po której niosąc relikwie świętych i błogosławionych udamy się w modlitewnym marszu na cmentarz Centralny przy ul. Cmentarnej.

2. Dziś kończy się różańcowy miesiąc październik. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych, a następnego dnia Dzień Zaduszny. I znowu powracamy pamięcią do naszych bliskich zmarłych. Stawiamy niespokojne pytania: czy są już zbawieni? Gdzie teraz się znajdują? Czego od nas potrzebują? Jak możemy im pomoc? Wiele wysiłków wkładamy w uporządkowanie cmentarnych mogił, czyścimy nagrobki, przynosimy kwiaty, palimy znicze. Te czynności są bardziej nam potrzebne. Oni potrzebują czegoś więcej. Potrzebują naszej modlitwy, różańca, koronki, przede wszystkim ofiary Mszy Świętej. Kościół od stuleci praktykuje modlitwę wypominkową, kiedy całym Kościołem modlimy się za dusze zmarłych polecanych w wypominkach. Czy już przygotowaliśmy wypominki za naszych bliskich zmarłych? W listopadzie, przez cały miesiąc modlić się będziemy za ich dusze na różańcu o godz. 17.15. Kartki wypominkowe są wyłożone w kościele.

3. Jutro, w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele procesja za zmarłych praktykowana na cmentarzach parafialnych. Taka sama procesja w Dzień Zaduszny po Mszy św. o godz. 10.15.

4. We wtorek, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. jak w niedzielę oprócz 12.00.

5. Od jutra codziennie o godz. 17.15 odprawiany jest w kościele różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach, z czytaniem kartek wypominkowych. W gablotach wywieszone są terminy z wyszczególnieniem ulic i bloków.

6. Decyzją Penitencjarii Apostolskiej przez cały listopad od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych, codziennie dla jednej duszy. Warunkami uzyskania odpustu są:
– pobożne nawiedzenie cmentarza
– modlitwa w intencjach Ojca Świętego, modlitwa za zmarłych
– spowiedź sakramentalna i Komunia Św.
W związku z trwającą pandemią, osoby chore i starsze i Ci którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu będą mogli uzyskać odpust zupełny jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Najświętszej np. różaniec lub koronkę do Bożego Miłosierdzia

7. We wtorek po Mszy wieczorowej odbędzie się Pokutna Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Męki Pańskiej dla wybawienia dusz czyśćcowych. Modlitwę prowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 procesja za zmarłych w kościele, a o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spotkanie formacyjne i zmianka różańcowa.

9. Ks. Jacek zaprasza w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 na spotkanie Bractwa – Strażnicy Kościoła. Jest to wspólnota do której należą mężczyźni, którzy pragną na wzór błogosławionych Męczenników z Pratulina stawać w obronie Chrystusowego Kościoła. Mężczyzn, którzy chcieliby zaangażować się we współpracę w Bractwie serdecznie zapraszamy.