Ogłoszenia Duszpasterskie 31.12.2023r.

1. Dziś o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. Jutro Nowy Rok – Światowy Dzień Pokoju. W Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

3. W sobotę 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. wg porządku niedzielnego (oprócz Mszy o godz. 14.00). Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca z przeznaczeniem na misje. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszej soboty po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

4. Tradycyjnie 6 stycznia ulicami Siedlec przejdzie orszak Trzech Króli pod hasłem „W jasełkach leży”. O godz. 11.45 w kościele św. Stanisława pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza będzie celebrowana Eucharystia, po której wyruszy orszak w stronę katedry.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6. W następną niedzielę racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 spotkanie formacyjne KŻR, zmianka różańcowa i comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu.

7. Spotkanie dzieci kl. III i ich rodziców przygotowujące do I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 12.00.

8. W naszej parafii trwa kolęda. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom, które życzliwie przyjmują nas do swoich domów i mieszkań. Grafik kolędy na najbliższe dni dostępny jest na stronie internetowej i profilu FB parafii.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w sierpniu 2024 roku. Oba te kraje są najstarszymi chrześcijańskimi krajami na świecie. Przewodnikiem duchowym pielgrzymki do kolebki chrześcijaństwa jest ks. Radek. Program pielgrzymki dostępny w zakrystii.