Ogłoszenia Duszpasterskie 31.07.2022 r.

1. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień, miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy naszych parafian do podejmowania w tym miesiącu dzieł abstynenckich.

2. Trwają zapisy do grupy 3 Pieszej Podlaskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dziś od 18.30 do 20.00 i jutro od 17.00 do 20.00. Jutro można będzie również zdać bagaż na samochód bagażowy. Zapisy i zdawanie bagażu przy naszej plebani.

3. We wtorek na szlak pielgrzymkowy wyruszy 42 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. W katedrze siedleckiej o godz. 7.00 ks. Biskup odprawi Mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymowania. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy i do odprowadzenia pielgrzymów na pątniczy szlak. Pierwszego dnia pielgrzymi dotrą do Stoczka Łukowskiego.

4. We wtorek o godz. 20.30 zaczynają się w naszym kościele Apele Jasnogórskie w łączności z pielgrzymami. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są także karty duchowego uczestnictwa w Pielgrzymce.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i do udziału w nabożeństwach. Przypominamy, że w wakacje z sakramentu spowiedzi możemy skorzystać wyłącznie przed Eucharystią.

6. W sobotę Święto Przemienia Pańskiego. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00.

7. Inicjatywa Męski Różaniec w Siedlcach zaprasza mężczyzn w pierwszą sobotę 6 sierpnia na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. w Katedrze o godz. 7.00 procesja Różańcowa Mężczyzn ulicami miasta pod figurę Matki Bożej przy ul. Starowiejskiej 13. Szczegóły na plakacie.

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli zespołu muzycznego „Ta Ruta” z Ukrainy z miejscowości Tarnopol. Wraz z tamtejszym księdzem pomagają oni dzieciom z sierocińca. Przyjeżdżają do nas by zebrać pomocne rzeczy dla mieszkańców Domu Dziecka ale także i dla uchodźców ze wschodniej Ukrainy. Proszą o pampersy i słodycze dla dzieci oraz o jedzenie (trwałą żywność). Proszą też o namioty, śpiwory, karimaty, pościel, skarpety oraz chemię kosmetyczną i higieniczną. Prosimy więc naszych parafian o zaangażowanie się w tę pomoc.
Przygotowane produkty można składać przez cały tydzień i w przyszłą niedzielę w kościele przy ołtarzu Matki Bożej przed każdą Mszą św.

9. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 15.00 spotkanie modlitewno – formacyjne Kół Żywego Różańca, comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka różańcowa.

10. Paniom Teresie Sobiczewskiej i Wandzie Demczuk serdecznie dziękujemy za prace pielęgnacyjne w naszym parafialnym ogródku kwiatowym.