Ogłoszenia Duszpasterskie 29.10.2023 r. 

1. We wtorek, 31 października w Siedlcach odbędzie się IV Marsz Świętych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 wspólną Eucharystią celebrowaną w parafii Bożego Ciała. Po Mszy św. nastąpi prezentacja świętych i błogosławionych obecnych w postaci relikwii. Następnie uczestnicy, trzymając zapalone świece, przejdą ulicami miasta na Cmentarz Centralny.

2. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. według porządku niedzielnego (oprócz Mszy św. o godz. 14.00). Po Mszy św. o godz. 10 15 w kościele procesja za zmarłych praktykowana na cmentarzach parafialnych. Taka sama procesja w Dzień Zaduszny również po Mszy św. o godz. 10.15.

3. W środę, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. o godz. 7.00, 8.45, 10.15, 16.00 i 18.00.

4. Od środy codziennie o godz. 17.15 odprawiany jest w kościele różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. W intencji zmarłych polecanych w parafialnych wypominkach odprawiamy Msze święte:
– we wszystkie soboty listopada o godz. 18.00
– w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 18.00.
Kartki wypominkowe wyłożone są w kościele,

5. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych, codziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Warunkami uzyskania odpustu są:
– pobożne nawiedzenie cmentarza;
– modlitwa za zmarłych oraz w intencjach Ojca Świętego;
– przyjęcie Komunii św.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca oraz zmianka różańcowa.

7. Inicjatywa Męski Różaniec w Siedlcach zaprasza mężczyzn w pierwszą sobotę 4 listopada na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. w katedrze o godz. 7.00 wyrusza procesja różańcowa pod figurę Matki Bożej przy ul. Starowiejskiej.

8. W najbliższą niedzielę (05.11) zapraszamy na godz. 12.00 dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami na spotkanie przygotowujące do
I Komunii świętej.

9. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na kontemplacyjny koncert na głos i skrzypce zatytułowany: „JEDNOGŁOŚNI” w wykonaniu Joanny i Piotra Jamiołów. Serdecznie zapraszamy.