Ogłoszenia Duszpasterskie 28.05.2023 r.

1. Dziś przeżywamy parafialną uroczystość odpustową. Nasza parafia od 1987 r. cieszy się szczególną opieką Ducha Świętego przyjmując tytuł parafii „Ducha Świętego”. Zapraszamy naszych parafian i gości na Sumę Odpustową o godz. 12.00 z procesją eucharystyczna dookoła świątyni. Podczas tej uroczystości dzieci klas czwartych przeżywać będą Rocznicę I Komunii Św. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. prałat Mieczysław Głowacki.

2. Dziś można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

3. Jutro w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna się Okres Zwykły. W Liturgii Kościoła jutro Święto Najśw, Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę św o godz. 7.00 i 18.00.

4. W czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec a wraz z nim nabożeństwo czerwcowe o godz. 17 30.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 spotkanie modlitewno – formacyjne Kół Żywego Różańca.

6. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Świętej o godz. 10.00 po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpi 114 dzieci. Otoczmy dzieci i ich rodziców naszymi modlitwami.
W tym tygodniu zapraszamy dzieci na spotkania przygotowujące do Uroczystości:
a) w środę o godz. 16.15
b) w piątek o godz. 18.30.
Spowiedź dzieci i ich bliskich w sobotę o godz. 9.00.

7. Już dziś informujemy, że 8 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa procesja Bożego Ciała przybędzie do naszej świątyni po Mszy Świętej sprawowanej w katedrze o godz. 10.00.