Ogłoszenia Duszpasterskie 27.02.2022r.

1. Dziś i w Środę Popielcową po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

2. 1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji we wtorek o godz. 18.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych z odziałem Kampanii Honorowej Wojska Polskiego, wystawionej przez 18 dywizję Zmechanizowaną Generała Buka.
Po Mszy św. uczestniczy uroczystości udadzą się na Skwer Wileński pod pomnik V i VI Brygady Wileńskiej Armii Krajowej, którym dowodzili
mjr Zygmunt Szendzielacz ps „Łupaszka” i kpt Władysław Łukasiuk
ps „Młot”. Tam odbędzie się złożenie wieńczów i dalsza część uroczystości.

3. W środę rozpoczyna się już Wielki Post. W Środę Popielcową przyjmiemy popiół na swoje głowy wkraczając w czas wewnętrznego oczyszczenia. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. według porządku niedzielnego oprócz Mszy św. o godz. 12.00.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. W piątek, 4 marca, w święto św. Kazimierza Królewicza – przypada dzień imienin Biskupa Kazimierza Gurdy. O godz. 18.00 w Siedleckiej Katedrze będzie sprawowana Eucharystia w intencji Dostojnego Solenizanta. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy też o Solenizancie w naszych prywatnych modlitwach.

6. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 spotkanie modlitewno – formacyjne dla Kół Żywego Różańca, zmianka różańcowa i comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę ogólnodiecezjalna taca na remont Kurii Diecezjalnej.

7. W Wielkim Poście powracają nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Przypominamy, że Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.00. Natomiast Gorzkie Żale w każda niedzielę Wielkiego Postu rano po mszy św. o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.30 z kazaniem pasyjnym.

8. W piątek po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VIII i starszych.

9. W najbliższą niedzielę (06.03) na godz. 12.00 zapraszamy uczniów klas
II Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie formacyjne w ramach trzy letniego cyklu przygotowań do I Komunii Świętej.

10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy parafii Św. Stanisława w Siedlcach zaprasza do udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy. Są one propozycją dla osób przeżywających tęsknotę za Bogiem, pragnących go jeszcze bardziej poznać i wzmocnić swoją wiarę. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce w kościele św. Stanisława 03 marca o godz. 18.00. Spotkania obywać się będą przez 8 kolejnych poniedziałków.