Ogłoszenia Duszpasterskie 26.03.2023 r.

1. Dobiegają końca nasze parafialne rekolekcje. Posługa ks. Marcina Olka pośród nas pozwoliła nam na nowo dostrzec jak bardzo potrzebujemy w naszym życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym bliskości oraz obecności Pana Boga. Pragniemy, zgodnie z prośbą ks. rekolekcjonisty, nasze relacje budować na Jezusie Chrystusie tak by On był naszym życiu najważniejszy. Księdzu Marcinowi dziękujemy przede wszystkim za to, że głoszone przez niego Słowo Boże płynęło z głębi serca oraz miłości do słuchaczy. Życzymy owocnej posługi na stanowisku dyrektora Katolickiej Szkoły Podstawowej i odważnego kroczenia kapłańską drogą świętości.

2. W tym tygodniu pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W następną niedzielę o 15.00 spotkanie formacyjne kół różańcowych.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy świętej poświęcenie palm. Tradycyjnie o godz. 19.00 Miejska Droga Krzyżowa z katedry do kościoła św. Józefa. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. Wizyta u chorych z sakramentami w Wielką Środę 05 kwietnia od godz. 9.00. Chorych zapisujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Dziś po Mszy o 12.00 spotkanie dzieci i rodziców z kl. I. Natomiast za tydzień na godz. 12.00 zapraszamy dzieci i rodziców z kl. III Szkoły Podstawowej.

6. 1 kwietnia (sobota) w Katedrze, po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00, zostanie przedstawiona Droga krzyżowa z muzyką organową. Za organami usłyszymy muzyków naszej diecezji, rozważania odczyta aktor Marcin Kwaśny, zaśpiewa Klaudia Kwaśny.

7. W zakrystii możemy także składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. 8. Dziś po Mszach świętych przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych rozprowadzają ozdoby świąteczne wykonane przez swoich podopiecznych. Dziękujemy za wsparcie działalności stowarzyszenia