Ogłoszenia Duszpasterskie 16.10.2022 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzony jest w Kościele XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy.” Po zakończonej Mszy świętej będziemy mogli wesprzeć materialnie budowany od 22 lat „Żywy pomnik” św. Jana Pawła II czyli wesprzeć ofiarami edukację i lepszą przyszłość młodych ludzi dla dobra Kościoła i Ojczyzny.

2. Dniem Papieskim rozpoczynamy w Siedlcach świętowanie Dni Kultury Chrześcijańskiej. W programie m. in. spotkanie z Krzysztofem Zanussim w poniedziałek o 19.00 w Centrum Kultury i Sztuki, Kongres Kultury: Msza św. o 9.00 w kościele św. Stanisława, część panelowo-dyskusyjna w Auli UPH od 10.30, spektakl słowno-muzyczny „Dar i tajemnica” w wykonaniu Jerzego Zelnika oraz Roberta Grudnia w kościele Bożego Ciała w środę o 19.00. Więcej szczegółów na plakatach.

3. W dniu jutrzejszym tj. 17 października obchodzony będzie Dzień Dziecka Utraconego. Ks. Bp Grzegorz Suchodolski zaprasza rodziców po stracie dziecka i ludzi dobrej woli na Eucharystię do siedleckiej katedry na godz. 12.00 w intencji przeżywających ból utraty dziecka. Po niej na cmentarzu janowskim odbędzie się pochówek dzieci nienarodzonych.

4. We wtorek, 18 października, w Liturgiczne Święto Św. Łukasza Ewangelisty, obchodzony jest w Kościele Dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia. W tym dniu Msza święta w intencji pracowników Służby Zdrowia sprawowana będzie w katedrze siedleckiej o godz. 18.00.

5. Trwa różańcowy miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.15.

6. W zakrystii możemy nabyć kalendarze ścienne na 2023 r.

7. Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej troski o zmarłych by jak najszybciej mogli opiekować się nami z nieba. Pamiętając o uporządkowaniu grobów nie zapominajmy o modlitewnej trosce za dusze naszych bliskich zmarłych. Przygotujmy kartki wypominkowe i złóżmy je wypełnione w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.