Ogłoszenia Duszpasterskie 15.10.2023 r.

1. Dziś Ogólnopolskie Obchody XXIII Dnia Papieskiego. Ofiarami składanymi do puszek budujemy żywy pomnik wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, wspierając nauczanie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

2. W środę, w Liturgiczne Święto św. Łukasza Ewangelisty, obchodzony jest w Kościele Dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia. Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia zaprasza wszystkich związanych ze Służbą Zdrowia do katedry na Msze św. o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Tydzień misyjny. Taca będzie przeznaczona na misje.

4. Zbliża się listopad – miesiąc modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Modlitewna troska za dusze zmarłych praktykowana jest jak co roku w wypominkach. Kartki wypominkowe wyłożone są w kościele. Wypominki składamy w zakrystii bądź kancelarii.

5. Trwa różańcowy miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.15.

6. Spotkanie dzieci z kl. I Sz. Podstawowej i ich rodziców w ramach trzy letniego cyklu przygotowań do I Komunii świętej odbędzie się w najbliższą niedzielę (22.10) o godz. 12.00.

7. Katechezy neokatechumenalne będą głoszone w kościele katedralnym w poniedziałki i środy o godz. 19.00 począwszy od 16 października.

8. Zelatorzy Kółek Różańcowych w naszej parafii zwracają się z serdeczną prośbą do modlących się na różańcu aby zechcieli przynależeć do Kół Żywego Różańca.

9. We wtorek po Mszy wieczorowej, w ramach spotkania Odnowy w Duchu Św., spotkanie biblijne.

10. Fundacja Nieprzeciętni zaprasza na spotkanie w ramach projektu „Przekroczyć siebie”, którego celem jest formacja ludzi wierzących i tworzenie przestrzeni do dyskusji. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 października (środa) o godz. 19.00 w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Gośćmi spotkania będzie małżeństwo Anna i Piotr Werwińscy, którzy spróbują dopowiedzieć na pytanie „Jak zostać rodzicem o którym marzy twoje dziecko?”.