Ogłoszenia Duszpasterskie 12.05.2023 r.

1. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii Święto Tytularne parafii i kościoła. O godz. 12.00 Uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Jacek Sereda. Po sumie uroczysta procesja dookoła świątyni. Serdecznie prosimy o udział w procesji chorągwi, sztandarów i feretronów a dzieci zapraszamy do sypania kwiatków.
Na sumie tradycyjnie Rocznica Pierwszej Komunii Św z udziałem dzieci klas czwartych i ich rodziców. Spotkanie dzieci i rodziców rocznicowych w piątek o godz. 16.30. Spowiedź przed rocznicą również w czwartek w trakcie nabożeństwa majowego i mszy wieczorowej.

2. W sobotę, 18 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w parafii św. Stanisława BM w Siedlcach odbędzie się zakończenie modlitwy nowenną o nowe wylanie Ducha Świętego na Wschodzie Polski. Początek czuwania o godz. 14.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej diecezji.

3. Przypominamy, że dziś w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin oraz wprowadzenie do Bazyliki Parczewskiej relikwii bł. Rodziny Ulmów. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego o godz. 10.30

4. Dziś o godz. 15.00 poświęcenie pół w Grabianowie i w Joachimowie.

5. Spotkania przygotowujące do I Komunii św. w tym tygodniu: dziś po Mszy św. o godz. 12.00 oraz w środę i w piątek po Mszy św. wieczorowej.

6. 25 maja, w sobotę. Diecezjalna Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości do Leśnej Podlaskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. 26 maja, w niedzielę, IX Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Koła Różańcowe w dniach 31.05 – 01.06 zapraszają na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Zapisy do 18 maja w zakrystii.