Ogłoszenia Duszpasterskie 12.03.2023 r

1. Z komunikatu Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej: „Dnia 9 marca br. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisław Gądecki w wydanym oświadczeniu wezwał: „wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II” i podkreślił, że „Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża”.Odpowiadając na to wezwanie Biskup Siedlecki prosi duszpasterzy oraz wszystkich wiernych świeckich naszej diecezji o aktywne włączenie się w troskę o ochronę świętości i wielkości osoby św. Jana Pawła II.”

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dzieci kl. II Sz. Podst. przed. I komunią św.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 8.45 Msza św. w intencji pracowników rzemiosła i ich rodzin z okazji Święta Św. Józefa ich patrona.

4. Zapraszamy na piątkowe Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 8.00 i 17.30 z kazaniem pasyjnym.

5. Grupa Charytatywna rozprowadza baranki wielkanocne oraz paschaliki. Dochód przeznaczony jest na dzieła Caritas w diecezji i w parafii.

6. W czwartek (16 marca) spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę, a po niej dalsza część spotkania. Obecność obowiązkowa (na próbie kandydaci będą usadzani). Następne spotkanie w piątek o godz. 18.30 i kolejne w sobotę również o godz. 18.30. W sobotę na spotkanie zapraszamy kandydatów wraz ze świadkami (jeśli to możliwe).

7. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. działająca przy naszej parafii organizuje Seminarium Odnowy Wiary. Rekolekcje rozpoczną się we wtorek 14 marca br. Mszą o godz. 18.00 i będą trwać przez kolejne 8 wtorków. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną ożywienia i pogłębienia swojej wiary. Spotkania będą w kościele. Informacje są także na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

8. Fundacja Nieprzeciętni i Wydział Duszpasterski Kurii Siedleckiej serdecznie zapraszają na spotkanie w ramach projektu „Przekroczyć siebie”. Spotkanie odbędzie się 15 marca (środa) o godz. 19.00 w auli I KLO w Siedlcach przy ulicy Świrskiego 54. Prelegentem będzie dziennikarka Przewodnika Katolickiego Pani Monika Białkowska, która poruszy temat: Po co człowiekowi Kościół i co ma dziś On do zaoferowania?