Ogłoszenia Duszpasterskie 04.12.2022 r.

1. W ramach „Pomocy Kościołowi na Wschodzie” po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na ten cel.

2. Dziś I Niedziela miesiąca. O godz. 15.00 konferencja formacyjna Kół Żywego Różańca, zmianka różańcowa oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

3. Spotkanie przygotowujące do I Komunii Św. dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej oraz ich rodziców dziś po Mszy św. o godz. 12.00.

4. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich parafian na Godzinę Łaski.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe, którym przewodniczyć będzie ks. Przemysław Świderski – dyrektor Diecezjalnego Wydawnictwa „Unitas” oraz prefekt I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Rodziny w Siedlcach.
Program rekolekcji:
Piątek Msze św: 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 (z udziałem dzieci) i 18.00 (po niej nauka stanowa dla mężczyzn)
Sobota Msze św. 6.30 (roraty), 8.30, 10.00 (z udziałem dzieci), 12.00 Białki, Grabianów, Ujrzanów (z wizytą u chorych), 16.00, 18.00 (po niej nauka stanowa dla kobiet)
Niedziela Według stałego porządku niedzielnego, a po Mszy św o godz. 18 nauka stanowa dla młodzieży na którą szczególnie zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VII i VIII.

6. Kapłani odwiedzą chorych z sakramentami w poniedziałek 19 grudnia od godz. 9.00. Naszych bliskich chorych zgłaszamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. Zapraszamy na Mszę roratnie we środy i soboty o godz. 6.30.

8. Jak co roku prowadzimy w naszej parafii akcję ratowania życia dziecka poczętego organizowaną przez Ogólnopolską Fundację „Małych Stópek”. Pod choinką przy ołtarzu Matki Bożej składamy artykuły higieniczne dla malutkich dzieci, które zostały uratowane przed aborcją. Możemy tam składać: pieluchy jednorazowe, środki higieniczne dla noworodków i ich matek. Z choinki zabieramy ze sobą symboliczną bombkę, którą możemy zawiesić na domowej choince jako znak naszej pomocy.

9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczorowej.

10. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodych na spotkanie z cyklu „Nocne Czuwanie Młodych.” Tym razem temat spotkania to: „Niech mi się stanie, czyli o rozeznawaniu woli Bożej”. Czuwanie rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 20.00 w Kaplicy Duszpasterstwa.

11. Młodzież oazowa w następną niedzielę będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny, zbierając ofiary na funkcjonowanie wspólnoty oazowej w naszej parafii.

12. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy nabyć:
– poświęcony opłatek
– świece Caritas na stół wigilijny.