Ogłoszenia Duszpasterskie 03.12.2023 r.

1. Dziś rozpoczyna się okres adwentu, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowań do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wypominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje nasze umysły i serca ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie modlitewno – formacyjne Kół Żywego Różańca.

3. W środy i soboty zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 6.30.

4. W środę liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja. Nie zapomnijmy choćby o drobnych prezentach dla naszych bliskich ale najpiękniejszym i oczekiwanym prezentem niech będzie nasze serce pełne miłości.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – dzień naszej modlitwy o nowe powołania kapłańskie oraz o świętość dla kapłanów.

6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – święto patronalne młodzieży żeńskiej. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Tradycyjnie w adwencie prowadzimy w naszej parafii akcję ratowania życia dziecka poczętego organizowaną przez Ogólnopolską Fundację „Małych Stópek”. Pod choinką przy ołtarzu Matki Bożej składamy artykuły higieniczne dla malutkich dzieci, które zostały uratowane przed aborcją.Możemy tam składać: pieluchy jednorazowe, środki higieniczne dla noworodków i ich matek. Z choinki zabieramy ze sobą symboliczną bombkę, którą możemy zawiesić na domowej choince jako znak naszej pomocy.

8. Nasze parafialne rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 15, 16, 17 grudnia, a poprowadzi je ks. Jakub Wyrozębski.

9. Dziś o godz. 12.00 spotkanie dzieci i rodziców z kl. III Szkoły Podstawowej w sprawie I Komunii Św, a w następną niedzielę na godz. 12.00 zapraszamy dzieci i rodziców kl. I i II Szkoły Podstawowej.

10. Zapisy do sakramentu bierzmowania uczniów kl. VIII w zakrystii u ks. Szczepana.

11. W tym tygodniu przedstawiciele naszej parafii przyniosą poświęcony opłatek na stół wigilijny pod następujące adresy:
Poniedziałek od godz. 16.00
ul. Wyszyńskiego 8.10,12,14,16

Wtorek od godz. 16.00
ul. Młynarska 14, 16
ul. Wyszyńskiego 18

Środa od godz. 16.00
ul. Kolejowa, domy Kolejowe, Gliniana i Fabryczna

Sobota od godz. 9.00
ul. Formińskiego (domy jednorodzinne i bloki)

Poświęcony opłatek możemy również nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

12. W zakrystii możemy nabyć także świece Caritas na stół wigilijny oraz kalendarze ścienne na 2024 r.

13. Dziś przed kościołem możemy nabyć świąteczne ozdoby wykonane przez osoby niepełnosprawne z Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych naszej diecezji, których duszpasterzem jest ks. Łukasz.

14. Kolejne Nocne Czuwanie Młodych w kaplicy przy naszym kościele odbędzie się w piątek 8 grudnia. Szczegółowe informacje o spotkaniu w mediach społecznościowych Duszpasterstwa Młodzieży.