Ogłoszenia Duszpasterskie 03.04.2022 r.

1. Dziś kończą się nasze parafialne rekolekcje. Słowa wdzięczności kierujemy do ks. Pawła Brońskiego. Podjął się ksiądz tego obowiązku w niezwykle trudnym czasie dla świata, Kościoła i naszej Ojczyzny. Bardzo potrzebne były nam głoszone przez księdza nauki płynące z serca i kapłańskiej mądrości szczególnie teraz gdy tak niedaleko płynie Ukraina i mordowani są niewinni ludzie. Dawały nam one dużo spokoju i nadziei. Bóg zapłać czcigodnemu księdzu za wszystko.

2. Wizyta u chorych z sakramentami w Wielki Poniedziałek 11 kwietnia od godz. 9.00. Chorych zapisujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3. Pamiętajmy, że dziś pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 15.00 spotkanie modlitewno – fomacyjne KŻR i comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy świętej poświęcenie palm. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. W przyszłą niedzielę tradycyjnie o godz. 19.00 Miejska Droga Krzyżowa z kościoła św. Józefa do katedry. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. W zakrystii możemy także składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć wielkanocne baranki i paschaliki.

8. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę w ramach akcji „Ubierz żołnierza ukraińskiego”. Udało się zebrać lub zakupić pełne umundurowanie wraz z butami, plecakami i kamizelkami taktycznymi dla 24 żołnierzy. Oprócz tego zebrane zostało wiele innych rzeczy zarówno medycznych jak i spożywczych. Jutro dary te zostaną dostarczone do miejscowości Czortków na Ukrainie i przekazane w miejscowej jednostce wojskowej oraz siostrom Dominikankom posługującym w tej miejscowości.

9. W przyszły piątek 8 kwietnia w kaplicy duszpasterstwa młodzieży przy naszej parafii kolejne Nocne Czuwanie Młodych. Tematem spotkanie jest cierpienie i jego sens. Gościem spotkanie będzie ks. Adam Niewęgłowski kapelan Mokotowskiego Hospicjum św. Krzyża w Warszawie. Początek spotkania o godz. 20.

10. Młodzież zgromadzona w duszpasterstwie młodzieży zaprasza wszystkich chętnych na niezwykłą drogę krzyżową. Nabożeństwo o tytule „Pasja Miłości” z elementami pantomimy, zostanie zaprezentowane w kaplicy duszpasterstwa obok naszego kościoła w sobotę 9 kwietnia o 19.