Niedziela Świętej Rodziny 26.12.2021

1. Tradycyjnie Święto Świętej Rodziny rozpoczyna w Kościele praktykę duszpasterską zwaną kolędą. Ze względu na sytuację pandemiczną biorąc pod uwagę bezpieczeństwo naszych parafian, zachowując szacunek dla tych, którzy przez izolację chcą chronić swoje zdrowie, zapraszamy parafian, jak w ubiegłym roku do kościoła na specjalne nabożeństwo kolędowe i Mszę św.

Pragniemy przedstawicielom poszczególnych rodzin powierzyć misję zaniesienia błogosławieństwa do domów i mieszkań.
Proponujemy następującą formę spotkania:
a) Najpierwej zgromadzimy się w kościele o godz. 17.30 na nabożeństwie w intencji naszych rodzin. Modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem. Wówczas możemy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
b) Następnie weźmiemy udział we Mszy św. o godz. 18.00, odprawianej w intencji rodzin zaproszonych na tę Mszę Świętą z uwzględnieniem modlitwy za zmarłych z naszych rodzin.
c) Przy wyjściu ze świątyni otrzymamy specjalny folder kolędowy, i obrazek z modlitwą w intencji rodziny.
d) Jeśli w rodzinie – w stosunku do ubiegłego roku – nastąpiły zmiany prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii.
e) Kierując się dobrze rozumianą troską o byt parafii, jej codzienne funkcjonowanie będziemy mogli złożyć ofiarę kolędową, jak to miało miejsce przy klasycznej kolędzie. Zebrane ofiary posłużą nam do pokrycia kosztów ogrzewania kościoła, plebanii i sal katechetycznych oraz energii elektrycznej. W zależności od ilości zebranych ofiar planować będziemy przyszłoroczne inwestycje i remonty
f) Jeśli ktoś chce indywidualnie zaprosić księdza na spotkanie kolędowe w swoim domu prosimy o zgłaszanie się do księży wikariuszy.
g) Nabożeństwa kolędowe rozpoczniemy w najbliższy wtorek. Pragniemy tego dnia zaprosić do kościoła na nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 mieszkańców ul. Młynarskiej. W środę 29 grudnia zapraszamy mieszkańców ul. Wyszyńskiego bloki 8, 10, 12. W czwartek, 30 grudnia zapraszamy mieszkańców ul. Wyszyńskiego – pozostałe numery parzyste.
h) Serdecznie prosimy o informowanie sąsiadów i przekazanie im zaproszenia na spotkanie kolędowe w kościele.

2. W piątek, 31 grudnia, przeżywać będziemy zakończenie roku kalendarzowego. O godz. 18.00 sprawowana będzie uroczysta Msza Św. na zakończenie Starego Roku a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne.

3. W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Pokoju. Msze św. według porządku niedzielnego oprócz Mszy św. o godz. 14.00.

4. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 spotkanie formacyjne KŻR, zmianka różańcowa i comiesięczna adoracja Najśw. Sakramentu.