III Niedziela Adwentu 12.12.2021

1. Dobiegły końca nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Dobre ziarno zostało zasiane przez posługę Księdza rekolekcjonisty ks. Pawła. Módlmy się by wydało błogosławione owoce w postaci naszych nawróceń, każdej spowiedzi, każdego pojednania z Bogiem, pojednania w rodzinach czy w sąsiedztwie. Wierzymy, że dzięki temu parafia Ducha Świętego, a w niej nasze domowe rodziny staną się radosnym Betlejem narodzenia Jezusa Chrystusa. O tę radość z Bożego Narodzenia modlimy się dzisiaj dla tych, którzy z różnych powodów nie skorzystali z rekolekcji. My też czekać będziemy codziennie w konfesjonale, aby łaska Bożego przebaczenia i pojednania stała się udziałem wszystkich ludzi.

2. W zakrystii przyjmujemy zapisy na przedświąteczną wizytę do chorych. Z posługą sakramentalną udamy się we wtorek 20 grudnia od godz. 9.00.

3. Z całego serca dziękujemy naszym parafianom za hojne wsparcie akcji „Paczuszka dla maluszka” Akcja trwać będzie do Bożego Narodzenia.

4. W zakrystii możemy jeszcze nabyć poświęcony opłatek i wigilijną świece. Zachęcamy do pobierania „Toreb miłosierdzia” – wkładamy do nich produkty spożywcze i artykuły chemiczne z których sporządzone będą paczki dla najuboższych.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla dzieci komunijnych z III kl. Szkoły Podstawowej.

6. W najbliższą niedzielę młodzieży oazowa będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny.

7. Punkt pomocy prawnej zaprasza w każdy czwartek godz. o 15.00. Sala na parterze plebanii. Porad udziela adwokat.